ПОРАДИ ПО ПІДБОРУ СОРТУ.

   

Основним і безперечно улюбленим і потрібним овочем, який вирощують на городах, безумовно, вважається картопля. Картопля не тільки смачна і поживна. Давно відомі корисні властивості продукту, вживання якого покращує процеси обміну, нормалізує діяльність шлунково-кишкового тракту, сприяє зниженню холестерину. Тим паче не варто забувати про важливість відповідального  дотримання умов зберігання. Адже при тривалому попаданні світла у бульбі утворюється шкідливий токсин – соланін, наявність якого властива всій родині пасльонових. Токсичні ефекти соланіну здебільшого виявляються у вигляді гастроентерологічних та нервових розладів. Але для рослини речовина являється природою даним фунгіцидом та пестицидом.

Відомі безліч сучасних і стандартних перевірених способів посадки, догляду та збору врожаю цього чудового і поживного овоча. Кожен господар на своєму городі або полі має змогу обрати для себе найбільш відповідний. Нагадуємо і наголошуємо – вкрай важливим фактором для процесу вирощування картоплі є її сорт. Перед тим, як зупинитися на якомусь певному виді, потрібно враховувати наступні фактори:
1.Районування сорту. Рекомендовані для вирощування в Україні сорти вказано у Державному Реєстрі рослин, там же вказано, для яких конкретно кліматичних зон призначено сорт.

2.Господарське призначення сорту. В залежності від вмісту білків, вуглеводів, крохмалю, цукрів і вітамінів сорти картоплі ділять на групи. В народі склалася думка, що чим більше в картоплі крохмалю, тим вона смачніше. Насправді це не так. За смакові якості відповідають жирні кислоти, але ніяк не крохмаль. Більш того, сорти з високим вмістом даної речовини прийнято вважати кормовими.

Столові сорти. Дана група є найбільш вживаною. Як правило бульби столових сортів мають середній або великий розмір, заокругленої форми, з тонкою шкіркою, не заглибленими вічками. Найбільшу увагу приділяють вмісту крохмалю, його вміст не повинен перевищувати 18%

Кормові сорти. Бульби великі, насичені білком і крохмалем, мають підвищену врожайність. Даний різновид призначений для ефективного вигодовування домашніх тварин. Тим не менше, деякі сорти групи задовольняють найвибагливіші смаки гурманів-картоплепоціновувачів і використовуються на рівні столових.

Технічні сорти. Даний різновид картоплі призначений для переробки на крохмаль і для виробництва спирту. Відповідно, показник білка найнижчий з усіх груп.

Універсальні сорти. В групу входять сорти, які включають властивості всіх вище перечислених груп.

3.Несприйнятливість до захворювань. . Створюючі нові сорти, селекціонери наряду з покращенням смакових якостей і підвищенням врожайності наділяють рослину стійкістю до раку, фітофторозу, парші звичайної, нематоди, колорадського жука.  Варто приділити цьому питанню час і поцікавитися властивостями обраного вами сорту.

5. Період дозрівання. Щоб збір врожаю проходив безперервно, краще садити від ультраранніх до пізніх сортів. Якщо плануєте обробляти картоплю одночасно – обирайте сорти однієї групи дозрівання. Існує певна класифікація сортів картоплі по групах дозрівання, що дозволяє більш ефективно використовувати і планувати агротехнічні заходи.

Надранні, ультраранні сорти – можна збирати урожай через 34-36 днів.

Ранні сорти – збори починаються після 40-50 днів.

Середньоранні сорти – врожаю можна дочекатися по закінченню 55-65 днів.

Середньостиглі сорти – бульби збирають на 65-80 день.

 Середньопізні, пізні сорти – урожай починають збирати через 80-100 днів від посадки.

За­сто­су­ван­ня порад по підбору сорту спри­я­ти­ме зро­с­тан­ню вро­жай­ності кар­топлі, допоможе вам отримати бажано рясний врожай, чого щиро вам бажаємо! Заходьте на наш сайт, читайте нас у Фейсбук , телефонуйте. Завжди раді!