Під таким гаслом 23 вересня 2011 року, на базі ЗАТ НВО «Чернігівеліткартопля», відбувся науково-практичний семінар.
Вчені-селекціонери, насіннєводи, картоплярі-практики зі всієї України побували в селищі Седнів, що на Чернігівщині, та поділилися своїми досвідом, здобутками, обговорили проблеми та перспективи розвитку української селекції та насінництва картоплі.
Організатор семінару – ЗАТ НВО «Чернігівеліткартопля» входить до четвірки найбільших селекціонерів картоплі в Україні та очолює список виробників оздоровленого насіннєвого матеріалу сортів картоплі української селекції.
Відкрив і головував на семінарі голова правління Корпорації овочівників та картоплярів України “Укровочкартоплепром” Учакін Анатолій Петрович.
Генеральний директор Шкурко Ігор Вікторович, вітаючи учасників, зосередив увагу на основних досягненнях ЗАТ НВО «Чернігівеліткартопля». В 2011 році в господарстві вирощувалося 42 сорти картоплі високих репродукцій на площі 335га., з них більша половина української селекції. В гідропонну теплицю було висаджено 20 тис. оздоровлених пробіркових рослин та отримано 100 326 мінібульб картоплі. Співробітники лабораторії селекції працюють над створенням сортів картоплі з такими ознаками як ранньостиглість, великобульбовість, підвищений вміст крохмалю, антиоксидантів, придатність для переробки на картоплепродукти, стійкість до окремих хвороб та ін. На сьогодні науковцями лабораторії селекції виведено 12 сортів картоплі, 8 з яких було занесено до Реєстру сортів рослин України. Ще 3 сорти картоплі знаходяться в Державному сортовипробуванні. Доповідач поділився планами на майбутнє та зазначив, що за останні роки сорти картоплі української селекції відзначались більшою стійкістю до несприятливих погодних умов, зокрема урожайність сорту Нагорода становила 600 ц/га.
З інформацією про стан насінництва картоплі в Україні виступив кандидат с.-г. наук, директор ТОВ «ІНСТИТУТ НАСІННИЦТВА КАРТОПЛІ» Теслюк Петро Сергійович.
Про систему насінництва картоплі в Чернігівській області доповів кандидат с.-г. наук, директор виробничо-наукової асоціації «Чернігівкартопля», Купріянов Володимир Петрович.
Досвідом роботи поділився провідний селекціонер, кандидат с.-г. наук, завідуючий лабораторією селекції Поліської дослідної станції ім. О. М. Засухіна ІК УААН Сидорчук Василь Іванович – розповів про нові високоврожайні сорти власної селекції та останні досягнення науковців.
Та, мабуть, найбільш зацікавлено учасники семінару слухали доповідь ст. наукового співробітника лабораторії вірусології Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН, кандидата с.-г. наук, Демчук Інги Володимирівни, в якій розповідалося про віруси картоплі та необхідність оздоровлення насіннєвого матеріалу картоплі.
Цікавою та корисною була доповідь Разкевича Миколи Пилиповича, завідуючого лабораторією первинного насінництва Інституту картоплярства УААН, кандидата с.-г. наук на тему «Сортовий потенціал української селекції картоплі».
Про стан та перспективи розвитку селекції картоплі в ЗАТ НВО «Чернігівеліткартопля» доповіла ст. науковий співробітник лабораторії селекції ЗАТ НВО «Чернігівеліткартопля» Пономаренко Марія Миколаївна.
Актуальною була доповідь Жеребор Тетяни Анатоліївни -наукового співробітника лабораторії фізіології росту мікроорганізмів Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН, кандидата с- г. наук на тему « Вплив Бактопасльону на урожайність картоплі сорту Фантазія».
В роботі семінару приймали участь представники компаній Syngenta та Bayer CropScience.
Практична частина семінару полягала в ознайомленні учасників з роботою біотехнологічної лабораторії, гідропонної теплиці, відвіданні картоплесховища, полів, на яких збирається насіннєва картопля, ознайомленні з сортиментом картоплі, що вирощується в ЗАТ НВО «Чернігівеліткартопля». Учасники мали змогу побачити на свої очі цьогорічну урожайність картоплі в господарстві.
Далі практична частина продовжувалась і гості прийняли участь в дегустації 22 сортів картоплі української селекції, найсмачнішим визнали сорт Панянка, виведений лабораторією селекції ЗАТ НВО «Чернігівеліткартопля».
Результати таких семінарів доказують, що поєднання новітніх досягнень науки з передовою практикою – є основним критерієм отримання відмінного результату .